مقدمه

این روزا شبکه های اجتماعی زیادی تو جهان وجود داره که میشه با اون ها با همدیگه ارتباط برقرار کرد. البته هر کدوم از این برنامه ها کاربرد های خاص خودشون رو دارن و همیشه با هم دیگه رقابت می کنن. جوری که اگه یکی از این شبکه ها آپشنی رو به برنامه خودش اضاف کنه، اون یکی شبکه هم دوس داره اون آپشن رو داشته باشه. مثل همین تماس صوتی که اول تو واتساپ اومد بعد تو بقیه برنامه ها. البته این رقابت به نفع ما کاربرهاست. هر کدوم از شبکه های مجازی برای خودشون طرفدار هایی رو دارن اما برنامه تلگرام از نظر خیلی ها، نسبت به بقیه برنامه ها مزایای بهتری رو داره که دلیل اون هم، ترفند های این برنامه فوق العاده ست. ما تو این مقاله می خوایم شما رو با ترفندهای تلگرام و ویژگی هر کدوم از اون ها آشنا کنیم.

بهترین ترفندهای تلگرام

ویژگی های مثل سریع بودن، ایمنی بالا جز دلایلی هست که تلگرام به یه رسانه ارتباطی خیلی خوب تبدیل شده. این برنامه باعث میشه که چت های شما خصوصی باقی بمونه و امنیت تو روابطتون رو تضمین می کنه. 

#1 ترفندهای تلگرام : خود تخریب رسانه در چت های عادی

تو جدیدترین بروز رسانی های تلگرام، می تونین رسانه هایی چون عکس ها و فیلم ها رو تو چت ها حذف کنین. کافیه شما عکسی یا فیلمی رو انتخاب کنین و بعدش رو دکمه “تایمر” ضربه بزنین. حالا هر زمانی رو که بخواین برای حذف پیام هاتون، می تونین انتخاب کنین.

ترفندهای تلگرام

#2 ترفند های تلگرام : استفاده از چند حساب تلگرام

تو جدیدترین بروز رسانی ها، تلگرام به کاربرای خودش این اجازه رو میده تا بتونن چندین حساب کاربری داشته باشن. این ترفند برای اوت دسته از افرادی که دوست دارن حساب کاری خودشون رو با حساب شخصی شون جدا نگه دارن، خیلی عالیه. اگه می خواین یه حساب جدید درست کنین روی نمایه کنار اسم خودتون ضربه بزنین و بعدش دکمه “افزودن حساب” رو لمس کنین. البته این شماره باید با شماره تلگرام قبلی شما فرق کنه.

#3 ترفندهای تلگرام : تماس صوتی

تو جدید ترین بروز رسانی ها، تلگرام کاری کرده که مثل واتساپ میتونین تماس صوتی داشته باشین. اینجوری راحتی می تونیم با دوستاک و کاربرامون توی تلگرام تماس بگیریم و باهاشون صحبت کنیم.

#4 ترفند های تلگرام : ایجاد پوشه های مجزا

شما راحت می تونین هر کدوم از گروه ها و کانال های خودتون رو که تو یه زمینه یا ژانر هستن رو از هم دیگه جدا کنین و اون ها رو کنار هم دیگه بزارین. مثلا می تونین برای گروه ها و کانال های شغلی و کاری خودتون یه پوشه بسازید و اون ها رو توی اون قرار بدین و از بقیه چت ها جدا کنین. این پوشه ها رو می تونین برای چت های فیلم یا موزیک هم درست کنین.

#5 ترفندهای تلگرام : ویرایش فیلم ها و عکس ها

تلگرام به تازگی قابلیت فوق العاده ای رو برای ویرایش فیلم ها و عکس ها در اختیار کاربراش قرار داده. تو اینجا می تونین میزان رنگ، تضاد عکس، میزان نور و موارد دیگه رو تنظیم کنین. حتی یه منحنی به اسم RGB هم وجود داره که خیلی عالیه.

#6 ترفند های تلگرام : تنظیم یادآوری ها

تلگرام ربات های زیادی داره ولی یکی از اون ها خیلی جالبه و اسمش ربات هشدار دهنده ست. کار اونا تنظیم یادآوری ها و هشداره. این ربات مسئول هشدار ها تو تلگرامه، مضمون این هشدار ها میتونه پیام دادن به یه چت خاص یا یه گروه باشه. این ربات محبوبیت زیادی داری و خیلی ها از اون استفاده می کنن. مثلا، می تونیم هشداری تنظیم کنیم که این پیام ۲۰ دقیقه دیگه به دوستمون ارسال بشه.

 

ترفندهای تلگرام

#7 ترفند های تلگرام : بی صدا کردن چت ها

تو صفحه تلگرام هممون چت های زیادی هست که تو اون ها بیش از ۱۰۰۰ پیام تو روز میاد و این مورد خیلی اذیت کنندست. ترفند جدید تلگرام بهمون اجازه میده تا به راحتی اون گروه رو سایلنت کنیم، جوری که با هر پیامش گوشی ما به صدا در نیاد. برای بی صدا کردن کافیه روی نمایه چت بزنید و کلمه بی صدا رو لمس کنید.

#8 ترفندهای تلگرام : ویرایش پیام های ارسالی

قطعا بار های زیادی پیش اومده که پیامی رو برای کسی ارسال کردیم اما بعدش فهمیدیم اون پیام غلط املایی داره. تلگرام تازگیا کاری کرده که اگه غلط املایی داخل متنمون داشتیم، بتونیم به راحتی اون رو اصلاح کنیم و تغییر بدیم.
برای این کار فقط کافیه که پیام رو بگیرید و روی گزینه ویرایش ضربه بزنید. البته اینم بهتون بگم که فقط تا 48 ساعت بعد از ارسال پیام می تونین اون رو ویراش کنین.

#9 ترفندهای تلگرام : اشتراک مکان مستقیم

تلگرام درست مثل واتساپ قابلیتی رو تازگی ها راه اندازی کرده که به کمک اون به راحتی می تونیم موقعیت فعلی خودمون رو برای دوسمون بفرستیم و جایگاه خودمون رو به اون ها اعلام کنیم.  این ترفند خیلی کاربرد داره و خیلی ها روزانه از اون استفاده می کنن. برای این کار فقط کافیه چت رو باز کنین و روی دکمه مکان(Location) ضربه بزنین.

#10 ترفندهای تلگرام : پیام ها را برنامه ریزی کنید

این ترفند که تازگیا مد شده، یکی از محبوب ترین ترفند ها توی تلگرام. شما می تونین روی یه پیام بگیرین و گزینه ارسال نگه دارین تا گزینه زمان بندی براتون ظاهر بشه. شما با انتخاب کردن اون گزینه می تونین تصمیم بگیرین که این پیام کی ارسال بشه.

ترفندهای تلگرام

کلام کندو پنل

امیدوارم که از مقاله راضی باشین و اطلاعاتی که می خواستین رو کسب کرده باشین. ما تو مقاله بالا شما رو با 10 ترفند فوق العاده برنامه تلگرام و ویژگی های اون ها آشنا کردبم و فهمیدیم که چرا خیلی ها این برنامه رو به خیلی از برنامه های دیگه ترجیح میدن. همچنین واسه ارتقاع بیشتر و بهتر شما در تلگرام کندو پنل محصولاتی داره که می تونین ازش استفاده کنین. یادتون باشه که این محصولات برای شما حکم سرمایه گذاری داره. اونم سرمایه گذاری توی جایی که جهان داره به سمتش میره. 
باعث خوشحالی ماست اگه نظرات و پیشنهاد های خودتون رو زیر این مقاله کامنت کنین‌.